BİLGEN ÖZGEÇİT GÜLER


 

        Bilgen GÜLER İzmir’de 1978 yılında doğdu. İlk ve orta öğrenimini İzmir’de tamamladı. 1994 yılında Ege Üniversitesi Devlet Türk Musikisi Konservatuvarı Şan Bölümünü derece ile kazandı ve 1999 yılında okul birincisi olarak mezun oldu. Üniversite yıllarında Akın ÖZKAN, Ali Rıza AVNİ, Kutlu PAYASLI, Turhan TOPER, Mülkiye TOPER, Onur AKDOĞU gibi değerli hocalarla çalıştı. Yine aynı yıllarda TRT Gençlik Korosunda görev aldı.

1999-2002 yıllarında Milli Eğitim Bakanlığına bağlı bir okulda müzik öğretmeni olarak görev yaptı. Bu dönemde Manisa Öğretmenler Korosu ve Atatürkçü Düşünce Derneği Korolarını çalıştırdı. Aynı tarihlerde TRT İzmir Radyosu akitli ses sanatçılığı sınavını kazanarak bir yıl bu kurumdaki çalışmalarını sürdürdü.

2002 yılında Kültür ve Turizm Bakanlığı Edirne Devlet Türk Müziği Topluluğu sınavını kazanarak göreve başladı. Üç yıl burada görev yaptıktan sonra 2005 yılında eş durumu dolayısıyla İzmir Devlet Klasik Türk Müziği Korosu’na naklen atandı. 
İstanbul Haliç Üniversitesi'nde 2012 yılında başladığı yüksek lisans  eğitimi esnasında, Alâeddin YAVAŞÇA, Nilgün ONAT, İhsan ÖZER, Erol DERAN Çetin KÖRÜKÇÜ, Mutlu TORUN gibi kıymetli hocalarla çalışma fırsatı bulmuştur. 
       " İzmir Selçuk Makedon göçmenlerinin müzik pratikleri"  tez çalışması ile Türk Müziği'ne yeni denemelerle katkıda bulunmuştur. 2014 yılında Yüksek Lisans eğitimini tamamlamıştır.
        Aynı zamanda Anadolu Üniversitesi Sosyoloji  lisans mezunudur.
        Halen İzmir Devlet klasik Türk Nüziği Korosu'nda çalışmalarına devam etmekte olup, Demiralp ersan Güler isminde bir erkek evlat sahibidir.

0232 425 66 91
Bizden haberdar olmak için e-mail adresinizi kaydedin !

Gönder