GÖKÇE ERİŞ


 

   İzmir’ in Kiraz ilçesinde 1974 yılında doğdu. İlk, orta ve lise tahsilini bu ilçede tamamladı. Lise yıllarında ud dersleri almaya başladı. Yine aynı yıllarda Ödemiş Mûsıkî Cemiyeti’ nin çalışmalarına da katıldı. 1992 yılında Ege Üniversitesi Devlet Türk Müziği Konservatuarı, Ses Eğitimi Bölümü’nü kazandı. Ses eğitimi 2. sınıfta TRT İzmir Radyosu Türk Sanat Müziği istisna akitli ses sanatçılığı sınavını kazanarak 5 yıl süre ile İzmir Radyosu’nda görev yaptı.

  Okul yıllarında Ali Rıza AVNİ, Akın ÖZKAN, Onur AKDOĞU, Güldeniz EKMEN, Kutlu PAYASLI, Selim ÖZTAŞ, Toygun DİKMEN, Mustafa HOŞSU ve Hale GÜR’den, Radyo da; Mülkiye TOPER, Avni ANIL, Turhan YALÇIN, Yılmaz YÜKSEL, Vefik ATAÇ ve Nursal Ünsal BİRTEK’ ten istifade etti.

   1988 yılının Aralık ayında Kültür Bakanlığı Edirne Devlet Klasik Türk Müziği Topluluğu’na yetişmiş sanatçı olarak atandı. Bir dönem Edirne’de görev yaptıktan sonra İzmir Devlet Klasik Türk Müziği Korosu’na naklen atandı.

  Yurtiçinde ve yurtdışında solist olarak görev yaptı. ”Kurtuluşu Aydınlatan Kadınlar” adlı proje çerçevesinde Kültür ve Turizm Bakanlığı bünyesindeki kadın ses ve saz sanatçılarından oluşan “LÂLE TÜRK MÜZİĞİ KADINLAR TOPLULUĞU “ ile Makedonya Üsküpte, Kosova’da, Kırkızistan Bişkek’te ülkemizi başarıyla temsil etmiş. Aynı toplulukla birçok şehrimizde de konserlere katılan sanatçı hâlen bu görevine devam etmektedir.


0232 425 66 91
Bizden haberdar olmak için e-mail adresinizi kaydedin !

Gönder