HAKKI DEMİROK


 

Çankırı’da 22 Temmuz 1956 yılında doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Çankırı’da, yüksek öğrenimini ise Erzurum Atatürk Üniversitesi Fen Fakültesi Kimya Lisans-Kimyagerlik Bölümü’nde ve Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim fakültesi Fotoğrafçılık ve Kameramanlık Bölümünde tamamladı.

   Atatürk Üniversitesi Türk Sanat Müziği Korosu’na 1974 yılında girerek İsmail TAŞ’ın öğrencisi oldu. Aynı dönemde Erzurum Halk Eğitim Merkezi ve TRT Erzurum Radyosu’nun şef Kıyasettin TEMELLİ yönetimindeki Türk müziği korolarında solist ve korist olarak görev aldı. Üniversitede öğrenim gördüğü süre içerisinde Türk müziği alanında nazarî çalışmalarla birlikte repertuarını geliştirdi.

Kültür Bakanlığı gözetiminde 1977 düzenlenen Çankırı Yöresel Türk Halk Müziği Amatör Ses Yarışması’nda birinci oldu.

1980-85 yılları arasında Çankırı Lisesi’nde Kimya öğretmenliği, idarecilik ve vekâleten Çankırı Gençlik Merkezi Müdürlüğü yaptı. Bu dönemde öğretmen ve öğrenci Türk müziği koro çalışmaları düzenledi, Çankırı Yöresel Halk Müziği Korosu ve Folklor (Yâren) ekipleri kurarak müzik alanındaki faaliyetlerine devam etti.

1985 yılında Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın açmış olduğu, kendisinden büyük teşvik ve destek gördüğü Devlet Sanatçısı Dr. Teoman ÖNALDI’nın şefliğini yaptığı İzmir Devlet Klâsik Türk Müziği Korosu sınavlarını kazandı ve korist olarak göreve başladı.


0232 425 66 91
Bizden haberdar olmak için e-mail adresinizi kaydedin !

Gönder