KORO ŞEF YARDIMCISI (v.) : Yrd.Doç. ŞENOL AKSU


Ordu’da 1955 tarihinde doğdu. İlk orta ve lise tahsilini Ordu’da bitirdi. 1972 yılında İstanbul Belediye Konservatuarı (TSM bölümü) ve Üsküdar Mûsıkî Cemiyeti’ne devam etti. Emin ONGAN Konservatuarı’nda Prof. Dr. Nevzat ALTIĞ, Süheyla ALTMIŞDÖRT ve İsmail Hakkı ÖZKAN’ dan dersler aldı.

   1975’ de İ.T.Ü. Türk Mûsıkîsi Devlet Konservatuarı’na girdi. 1979- 1985 yılları arasında bu kurumda asistan, okutman ve öğretim görevlisi olarak görev yaptı. Bu süre içerisinde TRT İstanbul Radyosu’nda programlar (Solistler Geçidi, Solistlerden Seçmeler, Şarkılardan bir demet) hazırladı. aldı Taner ŞENER, Hulusi Kentmen, Yrd. Doç. Cengiz ÜNAL ile birlikte, Buhûrîzâde Mustafa ItrÎ Efendi’nin yaşamını konu alan müzikalde görev.

  Silahlı Kuvvetler Mehteran Bölüğü’ne mehter müziği dersleri verdi. 1985’ de Ege Üniversitesi Devlet Türk Mûsıkîsi Konservatuarı’na naklen atandı.

   1986 yılında Kültür ve Turizm Bakanlığı İzmir Devlet Klasik Türk Müziği Korosu sınavlarını yetişmiş sanatçı olarak kazandı. Sanatçılığın yanı sıra 2000 yıllına kadar konservatuardaki görevine de devam etti. 1988’ de TRT İzmir TV’ de “Sesten Makama” adlı 50’şer dakikalık iki bölümden oluşan programın yapımcılığını ve sunuculuğunu yaptı. Aynı yıl kendisine YÖK tarafından Yrd. Doç. Unvanı verildi. Ocak-2017 tarihinde vekâleten Koro Şef Yardımcısı görevine atandı.

     Şenol AKSU bir kız evlat sahibidir.

 

     

 


0232 425 66 91
Bizden haberdar olmak için e-mail adresinizi kaydedin !

Gönder